Dow Hakkında

Dow (NYSE: DOW) insanlığın ilerlemesi için asli önemi olan konularda tutkuyla yenilik yapmak için bilim ve teknolojinin gücünü birleştirme amacında olan bir şirkettir. Şirket; temiz su, temiz enerji üretimi ve korunması ve tarımsal verimliliğin arttırılması ihtiyacı gibi dünyanın en zorlu problemlerinin pek çoğunun çözümüne yardımcı olmak için kimya, fizik ve biyoloji bilimlerinin kesişiminden güç alan inovasyonlar tasarlamaktadır. Yaklaşık 180 ülkede, ambalajlama, elektronik, su, kaplama ürünleri ve tarım gibi büyüme hızının yüksek olduğu sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerine çok çeşitli teknoloji bazlı ürün ve çözümler sunmaktadır. 2013 yılı yıllık satışları 57 milyar ABD Doları’nı geçen Dow, dünyanın dört bir yerinde yaklaşık 53,000 kişiyi bünyesinde çalıştırmaktadır. Şirketin 36 ülkede bulunan 201 üretim ünitesinde, 6.000’den fazla ürün üretilmektedir. Aksi açıkça belirtilmedikçe, "Dow" veya "Şirket", The Dow Chemical Company ve konsolide bağlı şirketleri anlamına gelmektedir. Dow hakkında daha fazla bilgiyi linkte bulabilirsiniz: www.dow.com

Dow ve Günlük Yaşam:

Kimya, bir sorun değil, tam tersine sürdürülebilir gelişme sağlayan bir çözümdür. Nitekim, dünyada üretilen hemen her üründe kullanılan ve daha komforlu, sağlıklı ve verimli hayatlara imkan sağlayan kimya, ekonominin temelini oluşturmaktadır. Önümüzdeki birkaç on yıl içerisinde dünya nüfusunun yaklaşık 2 milyar artacağı düşünüldüğünde, dünyamız; enerji, iklim değişikliği, su, gıda, barınma ve sağlık gibi büyük sorunlar için çözümlere ihtiyaç duymaktadır. Dow, dünyanın karşı karşıya olduğu zorlukları yenilikler yoluyla çözmeye adanmış, dünyanın en iyi bilim insanları ve mühendislerinden oluşan bir ekibe sahiptir. İzolasyondan hafif araçlara, elektronik cihazlardan yapıştırıcı maddelere, deterjandan gıda ambalajlarına kadar yaşamın pek çok alanında insanlığa, dünyaya ve şirketlerin karlılığına fayda sağlayan Dow ürünleri bulunmaktadır.

Dow ve Olimpiyat Oyunları:

Olimpiyatların dünya çapındaki Resmi Ortağı ve 2020’ye kadar Olimpiyat Hareketi’nin Resmi Kimya Şirketi olarak Dow, oyunlara ev sahipliği yapacak şehirlerle birlikte çalışmalar yürüterek altyapı, enerji, çevre, ulaştırma ve tarım alanlarında çözümler sunmaktadır. Olimpiyatlar ile kurulmuş bu ortaklık kapsamında Dow, günlük hayatta kimyanın ne kadar önemli bir rol oynadığını ortaya koymaktadır.

Dow Türkiye

Türkiye’de 1971 yılından bu yana faaliyet göstermekte olan Dow Türkiye Kimya Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. (Dow Türkiye), yaptığı yatırımlar ile Dilovası’ndaki 4 üretim tesisinde, STYROFOAM™, boya, poliüretan ve plastik katkı maddeleri üretmektedir.

Dow ve Türkiye 2023:

Dow Chemical, sunduğu teknolojik çözümler ile enerji verimliliği, depreme karşı yapı güçlendirme, alternatif enerji kaynakları ve temiz su ihtiyacı gibi konularda Türkiye’nin çevresel ve ekonomik standartlarını geliştirmesine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca Dow’ın teknolojik ve yenilikçi üretim vizyonu, hem Türk kimya sektörünün gelişmesine hem de otomotiv, inşaat, tekstil gibi bir çok sektörden alt sanayiye katkılar sağlayacaktır.

Dow, Türkiye’de bir yabancı yatırımcı olmaktan öte, kendini 40 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de faaliyet gösteren yerel bir firma olarak büyümeye adamıştır.